odsazeni

Jiří Růžička - Senátor

Jiří Růžička

Jiří Růžička - Senát

Zákon o mimořádném ředitelském volnu přichází pozdě, ale přece

Zákon o mimořádném ředitelském volnu přichází pozdě, ale přece

03.02.2022

Senátoři se budou na 20. schůzi zabývat návrhem zákona o mimořádném ředitelském volnu a možností vzdělávat se na školách distančním způsobem v době koronavirové epidemie. Naprostá většina senátorského klubu Starostové a nezávislí návrh zákona podpoří. Situace v některých oblastech je kritická a ředitelé zákon potřebují.

„Situace v některých školách a lokalitách je stále kritická. Návrh zákona měl přijít mnohem dříve. Již před rokem jsme volali po cílených opatřeních, která budou mířit na jednotlivé školy či regiony tak, aby opět nedocházelo k plošnému zavírání škol, které má nedozírné následky nejen ve vzdělávání žáků a studentů,“ upozorňuje Jiří Růžička, 1. místopředseda Senátu.

„Přijetí zákona umožní ředitelům vyhlásit mimořádné ředitelské volno nebo vypsání distanční výuky dle aktuální možnosti a situace na jejich školách. Byť návrh přichází pozdě, ředitelé ho potřebují a senátorský klub Starostové a nezávislí ho podpoří,“ dodává Jiří Růžička, který věří, že zákon bude složit jako krajní prostředek a pokud to bude možné, bude výuka na školách probíhat co nejřádněji.

Praha 3. února 2022
Jan Doležálek
PR klubu Starostové a nezávislí
Kontakt: dolezalekj@senat.cz, tel. 777 318 839


Aktuality z volební kampaně do Senátu

Aktuality z volební kampaně do Senátu