odsazeni

Jiří Růžička - Senátor

Jiří Růžička

Jiří Růžička - Senát

Vyspoupení Jiřího Růžičky k informaci místopředsedy vlády o účasti kandidátů ČSSD na kontrole Státního úřadu inspekce práce v Krupce na Teplicku

Vyspoupení Jiřího Růžičky k informaci místopředsedy vlády o účasti kandidátů ČSSD na kontrole Státního úřadu inspekce práce v Krupce na Teplicku

21.07.2021

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová se společně s Matějem Stropnickým dle informací z médií chlubili, že byli se Státním úřadem inspekce práce na kontrole jedné firmy v Krupce na Teplicku. Dle opozičních politiků si dělají pouze volební kampaň. Akcí se na 14. schůzi zabývali také senátoři.

Vystoupení 1. místopředsedy Senátu PČR Jiřího Růžičky

Pane předsedo, pane ministře, dámy a pánové, hezký pozdní večer.

Tři malé poznámky.

První poznámka je spíš odpověď na dotaz paní senátorky Němcové, že neví, kdo to paní ministryni Maláčové nakukal, pan Matěj Stropnický se tím pochlubil, že on to byl, který přišel s tím nápadem. To není poznámka, spíš odpověď.

Druhá věc, vůbec se nedivím panu ministrovi, že byl tím trošku zaskočen, vůbec bych nechtěl být v jeho roli, protože to je velice nepříjemná situace, ale jak už paní senátorka tady naznačila, přece jenom on je ministr průmyslu a obchodu, jedná se o firmy, které dávají, řekl bych, kyslík našemu hospodářství. Zároveň ale také bychom si měli uvědomit, že tato strana je ta, která dává kyslík i vítězné straně v minulých parlamentních volbách, tedy ANO. ČSSD spolu s KSČM jim dává kyslík. Bez nich by to ANO asi mělo trošku složitější.

Třetí, poslední malá poznámka, která je spíš taková osobní, opravdu stejně jako paní senátorce Němcové mi to hlava nebere, když si představím, na jakých idejích vznikala ČSSD v 19. století, jako strana, která se zařazovala do evropského proudu, usilovala o vznik moderního, funkčního a sociálně spravedlivého státu, to jsou jistě věci, které neztratily nic na své aktuálnosti. Strana s původními idejemi v prvních volbách po vzniku Československa v roce 1920 jasně zvítězila.

Tato strana se po sto letech dopracovala do toho, že by měla skončit v zapomenutí, pokud bude stát na skutcích a ideích, kterými jsme svědky a o kterých tady teď mluvíme.

Hezký večer.


Aktuality z volební kampaně do Senátu

Aktuality z volební kampaně do Senátu