odsazeni

Jiří Růžička - Senátor

Jiří Růžička

Jiří Růžička - Aktuality z Prahy 6

Senátní obvod Praha 6, šest let usilovné práce

Senátní obvod Praha 6, šest let usilovné práce

01.09.2022

Novely zákonů, dodržování ústavních principů, rozvoj vzdělávání, zahraniční politika. A také intenzivní práce v komunální politice. Tak by se dalo shrnout mé šestileté působení v Senátu.

A jaká byla moje práce senátora pro obvod a jeho občany?

Celý senátní obvod
- Autovraky hyzdily naše ulice a policie s tím nemohla nic dělat. Společnou iniciativou s úřady Prahy 6 a 10 jsme novelizovali zákon, který už umožňuje autovraky z ulic odstraňovat.
- S ředitelkami MŠ a radní pro školství jsme zjednodušili a zefektivnili zapisování dětí do mateřských škol provozovaných naší městskou částí.
- Na všechny „šestkové“ základní školy jsme zavedli program Trenéři ve škole. Chceme, aby se hýbaly nejen pohybově nadané děti.
- Desetitisíce respirátorů vyrobených na linkách z Taiwanu jsem věnoval sociálním zařízením a školám ve svém senátním obvodu.
- S místostarostou Prahy 6 Janem Lacinou se v posledních letech snažíme dosáhnout odstranění nedůstojných, nepotřebných a odporných zátarasů ve vstupech na Pražský hrad.

Nebušice, Kopanina, Lysolaje
Nesouhlasím s výstavbou nové vzletové a přistávací dráhy. Přitíží už tak dost napjatému stavu – další letadla, sklady, hluk. Zaměřme se na budování vysokorychlostní železnice, to je budoucnost veřejné dopravy.

Zličín
Na Zličíně byla škola pouze s prvním stupněm, nová budova se začala stavět v roce 2018. Svým úsilím jsem přispěl k získání financí na nákup vybavení a technického zázemí pro novou školu.

Řepy
Jedním z výsledů mé cesty na Taiwan bylo darování respirátorů senátorům pro potřeby jejich obvodů. “Mé” respirátory putovaly například do Centra sociálně zdravotních služeb v Řepích.

Baba
Lidé z Baby to měli na nejbližší autobus dost daleko. Se starostou Prahy 6 jsme prosadili prodloužení autobusové linky 216, která Babu spojuje s metrem nebo s Vojenskou nemocnicí.

Dejvice
Několik let zašťiťuji pořádání Festivalu ambasád na farmářských trzích. Na něm představuje svou kulturu a kuchyni přibližně padesát zemí.

Břevnov
Břevnováci vracejí své čtvrti fotbal. Rád je podporuji i proto, že tady oba moji kluci hrávali!

Veleslavín
Ve spolupráci se zastupitelstvem Prahy 6, lidmi z magistrátu a občanským sdružením Hradní potok se nám podařilo dosáhnout toho, že zámek a přilehlý park budou opět sloužit potřebám našeho obvodu.

Juliska
Společně s Unií armádních sportovních klubů a Imrichem Bugárem pořádáme na Julisce každoroční červnový Turnaj tolerance v malé kopané národnostních menšin. Turnaje se pravidelně účastní na 24 týmů.


Aktuality z volební kampaně do Senátu

Aktuality z volební kampaně do Senátu