odsazeni

Jiří Růžička - Senátor

Jiří Růžička

Jiří Růžička - Aktuality z Prahy 6

Praha 6 ocenila Vynikající učitele

Praha 6 ocenila Vynikající učitele

05.10.2021

V Praze 6 proběhl další ročník vyhlášení ocenění Vynikající učitel. To je udělováno již od roku 2005 a dosud bylo oceněno 126 učitelek a 16 učitelů.

"Praha 6 každoročně uděluje ocenění Vynikající učitel. Oceňuje devět učitelů ze základních i mateřských škol. Nominace nám zasílají ředitelé a ředitelky škol. Samozřejmě v letošním roce jsme se trochu věnovali období covidu, takže jsme oceňovali zejména mimořádná zapojení do online výuky a do nových metod, které jsme používali," vysvětlila Marie Kubíková, radní MČ Praha 6.

"Během covidové výuky se povedla jedna věc, že spousta dětí se nahlásila, že si udělají mezinárodní zkoušky z angličtiny. Díky tomu, že jsme měli výborné školitele, tak se nám podařilo to, že dvacet čtyři dětí zkoušky udělalo. Já jsem šťastná za ty děti a je to i moje, takové osobní předsevzetí, že děti na základní škole už umí anglicky na maturitní úrovni," upozornila Dana Gazdová, oceněná.

Vítěze ve třech kategoriích vybírá porota, jmenovaná z řad členů Rady městské části Praha 6 a Výboru pro výchovu a vzdělávání.

"My jsme dlouhá léta učitele opomíjeli, zapomínali jsme na ně. Teď, v posledních letech, se díky společnému úsilí podařilo posunout alespoň jejich materiální, finanční zajištění, ale to všechno by nestačilo. Myslím si, že ti učitelé si zaslouží, aby je občas někdo pochválil, aby jim řekl, že svoji práci dělají dobře," zdůraznil Jiří Růžička, místopředseda senátu.

Letos se mimořádně udělovalo také Zvláštní ocenění radní pro školství - za mimořádný přínos v oblasti školního stravování. To obdržel kolektiv Mateřské školy Libocká.

Zdroj: PrahaTV


Aktuality z volební kampaně do Senátu

Aktuality z volební kampaně do Senátu