odsazeni

Jiří Růžička - Senátor

Jiří Růžička

Jiří Růžička - Aktuality z Prahy 6

Výstava v Galerii Skleňák připomíná Johannese Keplera

Výstava v Galerii Skleňák připomíná Johannese Keplera

26.10.2020

Galerie Skleňák přibližuje život Johannese Keplera. Jak jinak než výstavou. Její autoři jsou zároveň současnými i bývalými studenty místního Gymnázia Jana Keplera. K vidění ve vitrínách galerie jsou tak kresby, fotografie a mnoho dalších, zajímavých projektů, kterých se studenti společně účastnili.

Galerie Skleňák má, i přes přísná omezení kulturního života, co nabídnout. V expozičních výlohách je zde k vidění výstava pořádaná k poctě Johannese Keplera, německého matematika, astrologa a astronoma. Od jeho smrti letos uplynulo 390 let. Za zmínku jistě stojí, že Kepler také pobýval v Praze na dvoře Rudolfa druhého. Autory vystavených projektů jsou studenti místního gymnázia Jana Keplera.

"Studenti a studentky, ve spolupráci se svými učiteli, dali dohromady tuto zajímavou výstavu. Díky vitrínám, ve kterých jsou exponáty, je galerie vlastně otevřena čtyřiadvacet hodin denně. To, že zde můžeme vystavovat, tedy v době, kdy není žádná z galerií otevřena, je další výhodou. Expozice může dát návštěvníkům nahlédnout do toho, kdo byl Kepler a proč naše gymnázium nese jeho jméno. A také co se u nás ve škole děje," uvedl Jiří Růžička, ředitel Gymnázia Jana Keplera.

Kolemjdoucí si takto mohou přímo z ulice prohlédnout malby, kresby, fotografie, a mnoho dalšího materiálu, který přibližuje tematické projekty, kterých se studenti gymnázia účastnili.

"V každém předmětu se na tomto projektu pracovalo jinak. My jsme měli úkol z více předmětů. Třeba i z angličtiny, češtiny. Snažili jsme se vytvořit něco, co by mohlo být vystaveno tady v těchto vitrínách a působilo to na lidi tak, aby to nebylo nudné a líbilo se jim to," popsala Antonie Soukupová, studentka Gymnázia Jana Keplera.

"Musím říci, že naše galerie je neuvěřitelně vytížená. Kromě výstav, které se vztahují k významným výročím, ji otevíráme především obyvatelům Prahy 6. Ať už umělcům nebo, jak je tomu v tomto případě, studentům," popsala Eva Smutná, radní MČ Praha 6.

Kvůli omezeními z důvodu koronaviru se musela výstava obejít bez vernisáže. Začátkem listopadu ji vystřídá další historická expozice. Tentokrát se bude týkat výročí čtyř set let, které uplynuly od bitvy na Bílé hoře.

Zdroj: Praha TV, Jan Varga


Aktuality z volební kampaně do Senátu

Aktuality z volební kampaně do Senátu