odsazeni

Jiří Růžička - Senátor

Jiří Růžička

Jirí Ružicka - Fotogalerie

Tradiční setkání s účastníky podnikatelských misí

10.02.2020

1. místopředseda Senátu PČR Jiří Růžička se zúčastnil 27. ročníku setkání s účastníky podnikatelských misí pořádané Svazem průmyslu a dopravy.

Vážení páni ministři, vážený pane prezidente, vážení účastníci diplomatických misí, dámy a pánové,

je mým potěšením i poctou, že k vám mohu za Senát promluvit při příležitosti tradičního setkání účastníků podnikatelských misí.

Jak všichni víme, Česká republika je relativně malou ekonomikou a růst firem je tak spojený s jejich expanzí na zahraniční trhy. Je skvělé, že český export již několik let pravidelně roste a s klidem můžeme říct, že je hnacím motorem našeho hospodářství.

V loňském roce český vývoz dokonce poprvé v historii překonal hranici 4,5 bilionu korun, a to je v době hrozícího nástupu recese v Německu a světem obchodní války mezi USA a Čínou, potažmo EU, skvělý výsledek.

Skvělý výsledek, který ovšem nepřichází sám od sebe. Je to výsledek práce jednotlivých firem, ale i vaší práce! Určitě se shodneme na tom, že významnou součástí podpory českých exportérů jsou totiž podnikatelské mise.

Během nich mají firmy jedinečnou možnost získat prvotní potřebné kontakty, začít budovat nové vztahy, mohou si zmapovat místní poměry a připravit se na samotný vstup na zahraniční trh. České firmy zpětně hodnotí činnost diplomatických misí jako významný a mimořádně důležitý krok.

Mohu vás ujistit, že i Senát PČR považuje podporu exportu a ekonomickou diplomacii za jednu z klíčových priorit pro rozvoj naší země a samozřejmě se k ní snaží i aktivně přispívat. Jednak na četných zahraničních cestách. Ale také v rovině zákonodárné.

Pokud totiž chceme, aby se ekonomice stále dobře dařilo a naplňovala se naše společná vize vzkvétající České republiky, naším úkolem musí být zajištění co nejvyšší svobody v podnikání, usnadnění podmínek a odstraňování nesmyslných překážek. A i v tom může Senát sehrát významnou roli.

Dámy a pánové, dovolte mi, abych Vám všem jménem svým, ale i jménem Senátu poděkoval za skvělou práci, kterou Vy a Vaše firmy odvádíte. Vím, že to v rychle se měnícím světě není práce jednoduchá a snadná a vyžaduje velkou odbornost a nasazení. Obojí nepochybně máte!

Děkuji za pozornost a přeji Vám hodně dalších úspěchů a příjemně strávený večer.

Tradiční setkání s účastníky podnikatelských misí Tradiční setkání s účastníky podnikatelských misí Tradiční setkání s účastníky podnikatelských misí
Tradiční setkání s účastníky podnikatelských misí Tradiční setkání s účastníky podnikatelských misí Tradiční setkání s účastníky podnikatelských misí

Aktuality z volební kampaně do Senátu

Aktuality z volební kampaně do Senátu