odsazeni

Jiří Růžička - Senátor

Jiří Růžička

Jirí Ružicka - Fotogalerie

Setkání s ekonomickými diplomaty

26.06.2019

1. místopředseda Senátu PČR Jiří Růžička uspořádal již tradiční setkání senátorek a senátorů s ekonomickými diplomaty a zástupci zahraničních kanceláří agentur CzechTrade a CzechInvest.

Úvodní zdravice 1. místopředsedy Senátu PČR Jiřího Růžičky

Vážení páni náměstci, Vážení ekonomičtí diplomaté, zástupci zahraničních kanceláří agentur CzechTrade a CzechInvest vedoucí úřadů, kolegyně a kolegové, dámy a pánové,

jsem velice rád, že mám možnost přivítat Vás na půdě Senátu Parlamentu České republiky na tomto již tradičním setkání. Pan předseda Kubera je na zahraniční cestě, ale myslím, že řeknu něco podobného, co by řekl on.

Naší ekonomice i exportu se daří velice dobře! Toto konstatování je příjemné, ale není samozřejmé. Jestliže chceme, aby tomu tak bylo i nadále, je nezbytné, aby české firmy mohly pronikat na nové zahraniční, zejména mimoevropské trhy. A právě v tom je naprosto nezastupitelná rolei Vás a Vašich úřadů. Sledování aktuální poptávky, vyhledávání exportních příležitostí, tendrů, řešení individuálních problémů, znalost místních poměrů, kontakty v zemi, kde působíte - to vše je klíčové pro vytváření a budování nových vztahů a pro úspěch českých podnikatelů a firem na zahraničním trhu.

Dámy a pánové, dovolte mi, abych Vám proto poděkoval za Vaši skvělou práci a nasazení, které Vy a Vaše úřady odvádíte. Vím, že to není práce jednoduchá a snadná. Zastupovat zájmy České republiky, zájmy malých a středních podnikatelů a firem vyžaduje v rychle měnícím se světě velkou odbornost a nasazení.

Ujišťuji Vás, že i Senát Parlamentu ČR považuje ekonomickou diplomacii za jednu z klíčových priorit pro rozvoj naší země a samozřejmě se k ní snaží i aktivně přispívat navázáním a zprostředkováním hospodářských kontaktů na četných zahraničních cestách. Jsem přesvědčený, že v této spolupráci budeme pokračovat i nadále.

Dámy a pánové, ještě jednou děkuji a vítám Vás ve Valdštejnské zahradě, vítám Vás v Senátu PČR.

Setkání s ekonomickými diplomaty Setkání s ekonomickými diplomaty Setkání s ekonomickými diplomaty
Setkání s ekonomickými diplomaty Setkání s ekonomickými diplomaty Setkání s ekonomickými diplomaty

Aktuality z volební kampaně do Senátu

Aktuality z volební kampaně do Senátu