odsazeni

Jiří Růžička - Senátor

Jiří Růžička

Jirí Ružicka - Fotogalerie

Uctění památky obětí komunistického teroru

26.06.2019

1. místopředseda Senátu PČR Jiří Růžička uctil památku obětí komunistického teroru na Čestném pohřebišti popravených a umučených politických vězňů a příslušníků druhého a třetího odboje v Ďáblicích.

Je 26. červen 2019. Právě zítra uplyne 69 let od popravy Milady Horákové… V tento den se tradičně scházíme, abychom uctili památku umučených a popravených obětí komunismu…

Scházíme se na místě, kde byly anonymně zahrabány do společných šachet ostatky umučených a popravených obětí komunismu - aktivních odpůrců režimu, nevinných obětí či bezbranných dětí vězněných matek. Na místě, které paradoxně leží v těsném sousedství obětí jiné totalitní ideologie – blízko společných hrobů obětí nacismu.

Po více než sedmdesáti letech se civilizovaný svět dokázal vyrovnat s nacismem, ale s totalitními myšlenkami komunistické ideologie a především jeho skutky jsme se dodnes vyrovnat nedokázali!

Je víc než příznačné, že se na tomto místě scházíme v den, kdy se ve Sněmovně jedná o důvěře současné vládě. Pravděpodobně všichni tušíme, že vláda bude vládnout i nadále a mimo jiné i díky podpoře poslanců za KSČM. Strany, která se nikdy svých předchůdců nezřekla a za jejich zločiny se neomluvila.

Jak nedávno prohlásil jejich předseda, současnou vládu podpoří, protože mohou realizovat svůj program.

Třicet let po pádu režimu, který stavěl na myšlenkách a skutcích, které si v tento okamžik připomínáme a sedmdesát let od prvních poprav lidí, kteří se nehodlali s myšlenkami nástupu komunistického režimu smířit, se současná vláda nechá podporovat a vydírat pohrobky totalitních zločinců.

Je správné připomínat si dobu, na kterou naše země nemůže být pyšná, je nutné chápat historii naší země i v těchto souvislostech, je spravedlivé vzpomenout na ty, kteří nepřežili. Bojovali i za nás a naši zemi.

Oni si to nepochybně zaslouží a my to potřebujeme možná víc, než bychom si kdy pomysleli!

Uctění památky obětí komunistického teroru Uctění památky obětí komunistického teroru Uctění památky obětí komunistického teroru
Uctění památky obětí komunistického teroru Uctění památky obětí komunistického teroru Uctění památky obětí komunistického teroru

Aktuality z volební kampaně do Senátu

Aktuality z volební kampaně do Senátu