odsazeni

Jiří Růžička - Senátor

Jiří Růžička

Jirí Ružicka - Fotogalerie

Czech Innovation Expo, výstava, kde zdánlivě nic není

01.04.2019

Hezké a příjemné odpoledne,

je 1. dubna a v tento den Senát tradičně otevírá svoji zahradu návštěvníkům. My, v Senátu, jsme rádi, že můžeme své prostory otevřít všem zájemcům a nabídnout jim prohlídku krásných míst v srdci Prahy. To vše bez velkých skrupulí, omezení a nedůstojných kontrol, protože tyto prostory by měly patřit všem!

Mimo jiné i proto se v prostorách Senátu pořádají různé akce a výstavy. Na tu dnešní, kterou pořádají ve spolupráci se Senátem Česká centra a Praha 6, jsme vás pozvali s radostí a já vás všechny srdečně vítám. Jistě mně prominete, že nebudu jmenovitě vítat vzácné hosty, protože vás rád vidím všechny, ale přece jenom bych rád přivítal členy diplomatického sboru a ředitele škol. Jejich účast má totiž symbolický význam.

Tato poněkud neobvyklá výstava, o které za chvíli uslyšíte, představuje v roce 30. výročí návratu Československa k demokracii a svobodě to nejlepší ze stoleté historie naší země v oblasti vědy, výzkumu, průmyslu a zároveň představuje i novou, nastupující generaci vědeckého a podnikatelského prostředí. lidí vpravdě světového významu, o kterých by mělo být slyšet nejen u nás.

A představuje ji tak, jak se na současnou dobu sluší. Neotřele, inovativně a především interaktivně. Věřím, že právě proto bude zajímavá i pro naše děti a mladé lidi. Těším se návštěvy žáků našich škol, protože doufám, že z nich budou vyrůstat noví vědci a podnikatelé, kteří přinesou naší zemi stejnou slávu jako ti, kterým je tato výstava věnována.

Dámy a pánové, vítejte na výstavě Czech Innovation v Senátu.

Czech Innovation Expo, výstava, kde zdánlivě nic není Czech Innovation Expo, výstava, kde zdánlivě nic není Czech Innovation Expo, výstava, kde zdánlivě nic není
Czech Innovation Expo, výstava, kde zdánlivě nic není Czech Innovation Expo, výstava, kde zdánlivě nic není Czech Innovation Expo, výstava, kde zdánlivě nic není

Aktuality z volební kampaně do Senátu

Aktuality z volební kampaně do Senátu